Tema: uck

Nji tjetër ish-komandant i UÇK’s ftohet për intervistë në Hagë (foto)

Ish- komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Rajoni i Rahovecit, Ismet Tara, me nofkën Hoxha, ka pranue ftesë nga Gjykata Speciale për me...

Samia e Remi nisen për Hagë

Dy ish-komandantat e UÇK’s, Sami Kushtaku dhe Rrustem Mustafa-Remi nisen te Diellen per Hage. Lajmin e ka konfirmue per KosovaPress, avokati mbrojtes i te...

Deklarata e ish-ushtares së UÇK’s, mbasi ishte nxanë rob nga ushtria...

Në Dhetor të vitit 1998, ushtria serbe kishe nxanë robë 9 ushtarë të UÇK's. Në mesin e tyne ishte edhe Merita Ramadani nga Likofci...

Ish luftarja e UÇK merr ftese nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale i ka ba ftese edhe nji ish luftareje te UÇK.Raimonda Rreci, përmes postimit në Facebook, ka njoftue se asht ftue nga kjo...

Kjo “UÇK” në borë ju kushtoi 165 ditë burg!

Tre shqiptarë janë dënue me burg në Serbi, vetëm e vetëm se shkruejtën mbi borë simbolet e UÇK's. Mësohet se shqiptarët e arrestuem...

Ish-gjenerali i UÇK’s, Sylejman Selimi, me probleme shëndetësore

Ish-gjenerali i UÇK's, Sylejman Selimi, po përballet me probleme shëndetësore. Ai madje asht shtri në spital, ndërsa këtë për klankosova.tv e ka konfirmue drejtori i...

Nuk e tha…po ‘u ndigjue’: Ramushi s’e njeh Thaçin komandant!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë manifestimit të Ditës së Veteranit ka thanë se ai asht ushtar i Adem Jashari dhe i ish presidentit,...

Thaçi bashkeluftareve: Bashkepunoni me Gjyqin Special

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka fole per randesine qe ka kooperimi i ish luftareve te UÇK me Gjyqin Special. Çdo ish-luftar i...

Nji ish-komandant i UÇK’s merr ftesë nga Specialja, por e ka...

Remzi Shala nga Suhareka, ish-komandant i UÇK's i njoftun si 'Komandant Molla e Kuqe', thotë se ka marrë ftese nga Gjykata Speciale për me...

Kush asht Sokol Dobruna? Ish-kryetari i Gjykatës se UÇK’s i cili...

Ish-kryetari i Gjykatës Ushtarake të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sokol Dobruna, asht ftue për intervistim nga Gjykata Speciale. Lajmin e konfirmoi Dobruna në nji deklarim...