Tema: UK

Mbas disa dështimeve me çue Brexit para, Theresa May jep dorëheqje

Kryeministrja e Britanise se Madhe, Theresa May jep doreheqje si kryeministre dhe lidere e konzervariveve me 7 Qershor. Largimi i saj i hape rruge...

Trump dhe May kanë në fokus marrëveshjen për tregti. Rrezikohet nga...

Presidenti amerikan Donald Trump u prit në Pallatin Blenheim nga kryeministrja britanike Theresa May, në ditën e tij të parë të vizitës në Mbretninë...
3000

Pse jane ngjye me boje te kaltert keta 3200 njerez?!

Ma shume se 3,000 njerez ne qytetin britanik Hull, jane ngjye me boje te kaltert para se artisti amerikan i ka fotografue. Njerezit e ketij...
video

Urime Ditelindjen, Naltmadhnia Juej!

Mbretnesha Elizabeth II mbush 90 vjet dhe e tane bota feston ditelindjen dhe fronin e dinjitetshem te saj. Ditelindja e saj ka me u...