Tema: urimi

Presidenti Thaçi uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka urue të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.. Postimi i plotë: Besimtarëve myslimanë ua uroj festën...

Urimi i veçantë i kryeministrit kanadez për Ramazanin, e nis me...

Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, ka ba nji paraqitje ku ka urue myslimanët ne Kanada dhe ne krejt boten per fillimin e muejit te...

Lexoni urimin e Çanit “te trente”! Qysh i vjen era Shqipnise…

Gazetari dhe moderatori i popullarizuem, Arjan Çani, mbetet gjithmonë direkt dhe 'i trente' ne komunikim. Në urim e tij postue në Facebook, me rastin e...

Berisha: Ditë historike për Kosovën dhe kombin shqiptar

Ish-kryeministri dhe ish-presidenti i Shqipnisë, Sali Berisha ka përshëndet votimin e Kuvendit të Kosovës për transformimin e FSK's tue e quejtur 14 dhjetorin si...

Kosnett uron Kosovën: SHBA ka me qenë gjithmonë me ju!

Ambasadori i Shteteve të Bashkueme të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka urue qytetarët për Ushtrinë. Ai në nji postim në Twitter ka shkrue se...

Rama uron Kosovën me fotografinë e Thaçit

Kryeministri Edi Rama ka urue Kosovën për themelimin e Ushtrisë. Përmes nji postimi në ‘Facebook’, Rama përshëndeti krijimin e saj tue përcjellë edhe nji fotografi...

Këto pamje s’i keni pa, me këtë video te veçantë Rita...

Artistja shqiptare e cila po ban nam në botë, Rita Ora, asnjiherë nuk harron me urue shqiptarët për festa e ditë të shënueme. Kështu veproi...

Këshilltari nacional zvicran: Jam me krejt zemrën me shqiptarët!

Në këtë ditë të festimit të flamurit shqiptar, si dhe ditës se pamvarësisë, jam me krejt zemrën me Shqiptarët e Zvicrës dhe të vendit...

Putin i dergon mesazh urimi Metës për Ditën e Flamurit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka urue Presidentin Ilir Meta për ditën e Pamvarësinë së Shqipnisë. Në një postim në Facebook, ambasada ruse ka publikue mesazhin...

Thaçi nga Amerika, uron kështu festën e 28 Nandorit

Presidenti Hashim Thaçi ka thanë se 28 Nandori asht dita ma e madhe dhe ma e randësishme në historinë e kombit shqiptar. Postimi i Thaçit