Etiketim: usa

Te Fundit

Kurti: Qe çka po duen me ba disa persona mbrenda LDK’s

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, po shprehet i bindun se ka mbrenda LDK's që nuk e duen koalicionin me të. “Nesër bëhet një javë...

Presidenti Thaçi: Serbia vazhdon me i mohue krimet që shkaktuen holocaustin ballkanik

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thanë se Kosova sot i bashkohet kujtimit për viktimat e Holocaustit, nji krim gjenocidal dhe monstruoz që tmerroi...

Veseli: Kombi ynë asht krenar që ndihmoi hebrejtë në tragjedinë ma të randë njerëzore

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka kujtue Ditën Ndërkombëtare të Holocaustit. Shkrimi i Veselit: Sot shënojmë Ditën e Përkujtimit të Holokaustit...