Etiketim: usa

Te Fundit

“Festoni rugovistë, dorë e zgjatun vrastare”, reagon vllau i Qerim Kelmendit që u vra...

Ibrahim Kelmendi, vllau i Qerim Kelmendit që sot u gjet i vramë në Zahaq të Pejës, ka reague për aktin makabër që sot tronditi...

Keshtu thote Vucic per mundesine e pranimit te Kosoves ne Kombet e Bashkueme

Asht vetëm çashtje kohe kur Serbia ka me qene e detyrueme me njoft pamvarësinë e Kosovës, de facto apo de jure, ka thane per...

Nexhmije Hoxha dhe Sabiha Kasimati, “koeçidenca” e vdekjes në një ditë

        Mirela Kumbaro   Sot është 2️⃣6️⃣ shkurt 2020. Kronikat e lajmeve lajmeruan me bujë vdekjen e një gruaje 99 vjeçare. Nuk më intereson fundi biologjik i gruas 99...