Etiketim: usa

Te Fundit

Thaçi në Washington: Qe për çka angazhohet Kosova

Hashim Thaçi, ka takue në Washington shefin egzekutiv të International Development Finance Corporation, Adam Boehler. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takue në Washington shefin...

Familjarët: Kështu u vra Qerim Kelmendi

Familjarët e ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, që mëngjesin e sotëm u gjet i vramë dhe mandej i djegun në veturën...

Nexhmije Hoxha dhe Sabiha Kasimati, “koeçidenca” e vdekjes në një ditë

        Mirela Kumbaro   Sot është 2️⃣6️⃣ shkurt 2020. Kronikat e lajmeve lajmeruan me bujë vdekjen e një gruaje 99 vjeçare. Nuk më intereson fundi biologjik i gruas 99...