Tema: ushtria

Vulin: Ushtria e Kosovës dhe “Shqipnia e Madhe”, kërcënimi ma i...

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, tha se bashkëpunimi i ushtrisë së Serbisë me NATO'n, nën Programin e Partneritetit për Paqe, asht nji...

Shefi i Ushtrisë kroate viziton Kosovën, kjo asht agjenda e plotë

Shefi i Shtabit të Forcave të Armatosuna të Republikës së Kroacisë, gjenerali Mirko Shundov, ka me vizitue nesër Ministrinë e Mbrojtjes të Kosovës. Shundov me...

Foto madhështore e stërvitjes së ushtrive të Kosovës dhe Shqipnisë me...

Ushtria e Kosovës ka arritë para do dite në Kroaci për stërvitjen ku po marrin pjesë vende të ndryshme të botës. Ushtria ka arritë atje...

Policia e Kosovës tregon se a ka lëvizje të ushtrisë serbe...

Zhvillime të reja kanë ndodhë mbas ngjarjeve në veri, dhe operacionit të Policisë së Kosovës në atë pjesë. Mediat serbe kanë raportue se automjetet ushtarake...

Fotot e ushtrisë së Kosovës që po tranojnë Serbinë: Nga Durrësi...

Në kuadër të stërvitjeve ushtarake e NATO’s “Përgjigjja e menjihershme-19”, e cila po mbahet në Kroaci, Slloveni e Hungari që nga 10 Maji e...

Serbët tmerrohen – Ushtarët e Kosovës dhe Shqipnisë kcyen nga anijet...

Zbarkimi i qinda ushtarëve të Shqipnisë dhe Kosovës nga dy anije kroate në portin e Zadarit dje, në kuadër të ushtrimeve ndërkombëtare “ Emergency...

Ushtarë nga Kosova e Shqipnia në Kroaci në stërvitjet e NATO’s

Në kuadër të stërvitjeve ushtarake e NATO's “Përgjigjja e menjihershme-19”, e cila po mbahet në Kroaci, Slloveni e Hungari që nga 10 Maji e...

Pushka me laser që kall objektivin 1 km larg (video)

Ushtria kineze po zhvillon disa armë të avancueme, të cilat munden me ndihmue në pozicionimin e kombit kinez si forca ma e fuqishme ushtarake...

Ushtria amerikane e pranon për herë të parë: Nuk jemi vetëm...

Në Nandor 2004, nji grup aeroplanësh luftarakë amerikanë USS Nimitz kishin nji takim radar-vizual me nji objekt fluturimi të paidentifikuem. Në Dhetor 2017, u publikuen...

Mogherini jep këtë deklaratë lidhun me Ushtrinë e Kosovës

Përfaqësuesja e naltë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini, ka folë përsëri për formimin e Ushtrisë nga Kuvendi i Kosovës. Përmes nji deklarate dhanë në Komisionin...