Tema: ushtrime

Praktikoni edhe ju, këto ushtrime munden m’u ba edhe në zyre...

Keni ndigjue për smundjet profesionale? Epo, duhet me lexue ma shumë me qëllim që mos te smureni gjatë punës tuej. Por ka edhe disa profilaksi të...

Kosova, pjesë e stërvitjeve ma të mëdhaja ushtarake ndërkombëtare

Për rreth tre javë, Forcat e Armatosuna të Shqipnisë, Britanisë, Kosovës dhe Kroacisë do të përdorin bazat ma të mëdhaja ushtarake shqiptare, në stërvitjen...

Haradinaj: KFOR’i në Ujman ishte për ushtrime ushtarake

Liqeni dhe hidrocentrali i Ujmanit afër Zubin Potokut në veri të Kosovës, që nga 4 Gushti deri me 7 Gusht, ka qenë nën mbikëqyrje...

Me këto 4 ushtrime e bani barkun rrafsh (foto)

Me ba barkun rrafsh nuk asht zor nese hani shnetshëm dhe i bani disa ushtrime rregullisht. Bright Side sjell për ju 4 ushtrime të thjeshta...
video

Kqyreni çka ban kjo 91 vjeçare, ka me ju lanë pa...

Johanna Quaas në moshën 91-vjeçare, ka nji elasticitet që len me gojë hapun edhe 15 vjeçarët. Gjyshja Johana, pushtoi faqet e para të gazetave prestigjioze...
video

Trupat ruse kallxojnë forcën në borë (video)

Nji flotë e tmerrshme e ushtarëve rusë që përshkruejnë malet nëpër borë e t'armatosun me automatikë janë pamje nga pjesët e nji stërvitje në...
video

Video: Ju mjafton veç nji pompë e këtillë që me i...

Këto pompa janë dizajnue special që me shkurtue kohën e ushtrimeve, ndërkaq të shtojnë efektin, të cilin e kanë në muskuj. Tash pak kush ka...

Bani këto ushtrime për sy 3 minuta në ditë, keni me...

Vetëm 3 minuta në ditë mjaftojnë me i ushtrue sytë tuej dhe me përmirësue shikimin apo me pengue dobësimin e tyne. 1. Mbani kapakët e...

A parandalohet vërtetë kanceri me dieta dhe ushtrime?

Nji ekip në spitalin e “General Hospital” të Masachutes'it ka studiue ma shumë se 135.000 burra e gra, për me kuptue se sa rol...
video

Largoni dhimbjen e shpinës me nji minut ushtrime në ditë!

Eliminoni dhimbjet e shpinës dhe kthejuni jetës normale me këto ushtrime të thjeshta, të cilat bahen për vetëm nji minut në ditë.