Tema: Vena

Bota ka pi ma pak venë në vitin 2018

Simbas nji vlerësimi nga Organizata Ndërkombëtare e Venës (OIV), konsumi botnor i venës asht ulë vitin e kaluem, kryesisht për shkak të ngadalësimit ekonomik...

Zbuloni, a ju ban mirë nji gotë venë në ditë?

Nji gotë venë në ditë e shnetshme? Gaboheni! Nëse justifikoheni me faktin se nji gotë alkool në ditë nuk ju damton, përkundrazi ju ban mirë...

Rekord në Francë, mbi 100 mijë euro për nji shishe venë

Nji shishe venë e vitit 1774 asht shit në ankand në Francën lindore, për nji shifër rekord prej 103.700 euro. Shishja Vin Jaune (venë e...
vena

A e ndihmon vena kthjellimin e pastrimin e trunit?

Disa gota vene ne dite jo vetem e kthjellojne mendjen, por edhe e pastrojne, thuhet ne studimin e fundit. Mini i cili ju ka ekspozue...

Del në shitje vena ma e shtrejtë në botë, qe sa...

Nji arkë me 12 shishe venë të vitit 1988, e cilësisë ma të mirë Romanée-Conti ka me dalë në ankand të Shtunen në Geneva,...
kalorite

Boll i numruet kalorite. Qe qysh mundeni me u lige!

Boll, mos numëroni ma kaloritë dhe boll harxhuet pare për m'u lige e humbe kilogram. Çelësi për me u lige asht ky: hani djathë dhe...

Qysh ndryshojmë mbas nji… dy… tre gota vene (Foto)

Adhurusit e venës sigurisht që kanë me e vlerësue këtë projekt me foto argëtuese, ku shihet ndryshimi i fytyrës mbas konsumimit të alkoholit. Fotografi brazilian,...