Tema: vendimi

azemsyla

Vendimi për Azem Sylen, qe kur merret!

Para pak minutash ka përfundu seanca gjyqësore për ish-deputetin e PDK's Azem Syla, i cili dyshohet për shperlamje te parave dhe krim të organizuem. Gjykata...
shengennnn

KE, sot mbasdite merr vendimin për vizat!

Komisioni Europian ka me vendos mbasditen e sotme për agjendën e të Mërkurës, kur pritet që Kosova me qenë në rend të ditës. Mediat e...
tomagashi

Avokati i Syles, qe çka thotë për aktvendimin!

Avokati i Azem Sylës, Tomë Gashi e konsideron të ndikuem politikisht, aktvendimin për 30 ditë paraburgim. “Unë si avokat i tij këtë aktvendim e konsideroj...
sylaaa

Ky asht vendimi i fundit për Azem Sylen

Gjykata Themelore ka njoftue se gjyqtari i EULEX'it ka marr vendim nji muej paraburgim për ish deputetin e PDK's, Azem Syla. “Këtë mbasdite nji gjyqtar...

Reagon Vetëvendosje për vendimin e Kushtetueses, qe çka thotë

Lëvizja Vetëvendosje konsideron se Gjykata Kushtetuese as kësaj radhe nuk u mor me substancën, me faktet dhe argumentet që përmbante kërkesa. Mbas vendimit të Kushtetueses...
aaakramboo

AAK, kështu e vlerëson vendimin e Kushtetueses!

Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës përmes nji reagimi dërgue mediave ka thanë se Thaçi nuk asht figurë unifikuese në postin e presidentit. Simbas AAK's edhe...
isamustafaaa

Kryeministri, qe çka tha për vendimin e Kushtetueses

Kryeministri Isa Mustafa ka thanë se që nga dita e parë e kanë dit se nuk ka pasë shkelje proceduriale lidhun me zgjedhjen e...
sheshel

Haga e shpall Vojislav Šešelj të pafajshëm!

Vojislav Šešelj asht shpall i pafajshëm nga Gjyjata e Hagës në të gjitha pikat që ishte i dyshuem. Ai nuk asht fajtor për asnji nga...

Qe kur merret vendimi për Vojislav Seselj

Gjykata e Hagës më 31 Mars ka me shpallë vendimin, për liderin e Partisë Radikale Serbe (SRS) Vojislav Šešelj. Gjykata ka thanë se autoritetet e...

Rreth 5 mijë emigrantë të bllokuem në Maqedoni

Ma shumë se 5 mijë emigrantë kanë mbetë të bllokuem në pikën kufitare të Idomenit, në veri të Greqisë, nji ditë mbas vendimit të...