Etiketim: veprimet

Te Fundit

Policia e Kosovës arreston 23 persona

23 persona janë arrestue nga Policia e Kosovës në 24 orëshin e fundit. 15 prej tyne janë në mbajtje, kurse katër të tjerë në vuejte...

Presidenti i Amerikes: Urime per linjen ajrore! Edhe nji fitore!

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka përshëndete arritjen e marrëveshjes për kthimin e linjës së fluturimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ai këtë marrëveshje e ka...

Presidenti Thaçi sot ne Forumin Ekonomik Botnor n’Davos

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, merr pjesë në Forumin Ekonomik Botnor në Davos, Zvicër. Thaçi ka me kontribue në panelin “Dialogu Diplomatik për Ballkanin Perëndimor”...