Tema: veseli

Haradinaj mbas fjalimit të Kadri Veselit në seancën solemne: Ma qenef...

Portali Insajder raporton nga seanca solemne e Kuvendit qe i kushtohej Dites se Pamvaresise. Qe çka shkruen: Më shumë se asnjëherë tjetër, partnerët e koalicionit, Kadri...

Limaj e Ahmeti në Kuvend, ia dorëzojnë Veselit platformën finale të...

Dy bashkëkryesuesit e delegacionit shtetnor për bisedimet me Serbinë, Fatmir Limaj nga Nisma Socialdemokrate dhe Shpend Ahmeti nga Partia Socialdemokrate, po zhvillojnë aktualisht nji...

Mbas përfundimit të takimit mes liderëve, deklarohet Veseli

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka pritë sot në takim të përbashkët Presidentin Hashim Thaçi, Kryeministrin Ramush Haradinaj, Bashkëkryesuesin e Delegacionit Shtetnor për Dialog,...

Veseli nënshkruen vendimin për statutin e Trepçës

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lider i koalicionit qeverisës, Kadri Veseli, ka nënshkrue sot vendimin e miratuem nga Kuvendi i Kosovës për statutin...

Veseli për takimin mes liderëve: Ia uruem shtëpinë e re Thaçit

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka tregue detaje të takimit të mbramshëm mes liderëve të vendit ku i pranishëm ishte edhe Kryeministri i Shqipnisë, Edi Rama....

Veseli: Pesë pare për Gjykatën Speciale nuk i jap

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë nji polemike me deputeten nga LDK, Besa Gaxherri, ka thanë se nuk i tutet Gjykatës Speciale. “Pesë...
kadri veseli

Veseli tregon për takimin me Kosnett

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ba homazhe pranë lapidarit të Zahir Pajazitit, në 22 vjetorin e ranies. Në këtë ngjarje, Veseli asht pyet rreth...

Haradinaj-Veselit: Kur deshtëm me ba këtë punë, a menduem atëherë për...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, derisa ka folë për marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë, ka thanë se nga bashkësia ndërkombëtare ju asht kërkue me...

Tubohen dostat e luftes n’Buroje

Lirimi nga burgu i ish komandantit te UÇK, Sylejman Selimi, ishte arsyeja qe i kishte tubue e ba bashke mbas sa kohesh dostat e...

Amerikanët nuk negociojnë: Kosnett refuzoi propozimin e Veselit dhe Haradinajt për...

Burime të Periskopit mbrenda takimit të ambasadorit Philip Kosnett me kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj, thonë se këta dy të fundit kanë...