Tema: veteranet

Veseli: Askush s’ka të drejtë me manipulue me statutin e luftarit...

Ka përfundue mbledhja e sotme e Kryesisë së Kuvendit, ndërsa kryeparlamentari Kadri Veseli, ka ba të ditun se në të janë trajtue disa çështje,...

Veseli dorëzon kërkesën për themelimin e Komisionit që heton Listat e...

Kryeparlamentari, Kadri Veseli, ka ba të ditun se ka dorëzue kërkesën për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar, i cili ka me i hetue listat...

Konfirmohet aktakuza për Agim Çekun, Rrustem Berishën dhe të tjerët për...

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka konfirmue aktakuzën e rastit të njoftun si “Veteranët”, ku ish-kryeministri i Kosovës Agim Çeku, ministri i Mbrojtjes Rrustem...

Veteranët kërcënojnë Qeverinë…

Pretendimet për rritje të pagës minimale pa i përfshi rritjen e pensioneve të veteranëve ka alarmue këtë të fundit. Veteranët tue paralajmërue protestë 48...

Ambasadori zvicran sulmon sërish Qeverinë: Pse me marrë pare veteranët e...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, asht takue sot me donatorë të ndryshëm, të cilët mbledhen çdo vit me i kqyrë projektet kosovare. Të pranishëm në...

O’Connell: Ambasadori zvicran iu tregoi që durimi jonë ka fund, krejt...

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, ka thanë se të gjithë e kanë dijtë se ka pasë mashtrime të mëdhaja në...

Gjykata refuzon kërkesën e Prokurorisë për anulimin e pensioneve për veteranët

Gjykata Themelore e Prishtinës ka marrë sot vendim refuzues për kërkesën e Prokurorisë Speciale të Kosovës, e cila kishte kërkue pezullimin e pensioneve për...

Përfundon seanca për “veteranët”, ky asht vendimi

Ka përfundue seanca për fryemjet e listave të veteranëve. Vendimi i gjykatës për masën e përkohshme për pezullimin e pensioneve të 19 mijë veteranëve do...

Presidentja kroate pret veteranët shqiptarë, thotë se mbrojtën Kroacinë nga agresioni...

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, ka thanë se gjatë Luftës Atdhetare dhe mbrojtjes kroate kundër agresionit, shumë shqiptarë u bashkuen me forcat kroate dhe...

‘Veteranët” në gjykatë, qe kur mbahet seanca e parë

Seanca fillestare mbi aktakuzën e njoftun si veteranët pritet të mbahet në fund të Kallnorit. Burime të kallxo.com konfirmojnë se seanca do të mbahet me...