Tema: Vladimir Putin

Portali Buzzfeed i zbulon paret e Putinit ne nacionalizmin e rizgjuem...

Në një regjistrim të cilin e zotëron Buzzfeed, dëgjohet një italian duke negociuar për fondet për fushatën elektorale për zgjedhjet europiane: “Mbyllim marrëveshjen dhe...

“The New York Times”: Popullariteti i Thaçit ka psue ramje drastike,...

The New York Times i ka kushtue nji artikull Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi. Në Kosovë, popullariteti i Thaçit ka pësue ramje drastike....

Përzgjedhet mes 60 mijë femnave, kjo asht bukuroshja që ruen Vladimir...

Anna Khramtsova asht 31 vjeçarja, e cila asht pjese e nji regjimi ushtarak qe i raporton direkt udheheqesit te Kremlinit. Nji nga rojet kryesore te...

Putin: Rusia nuk pajtojet me perpjekjet e Perendimit me imponue vlerat...

Presidenti i Rusise, Vladimir Putin, deklaroi para vizites ne Beijing te Kines, se disa shtete Perendimore kerkojne lidership global dhe ekskluziv, tue dasht me...

Kqyreni Dacic’in tuj i knue Putinit! U knaq! (video)

Ne dreken qe Presidenti i Serbise Aleksandar Vucic e kishte shtrue per Presidentin e Rusise Vladimir Putin, gjate vizites qe i bani Beogradit presidenti...

Tregon Thaçi: Çka më tha diçka interesante Vladimir Putin!

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka folë për pozicionimin e Rusië në negociatat që po vazhdojnë në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë. “Nuk mund të...

Putini nuk la me u quejt parfumi me emnin e tij!

Para disa vjete, nji kompani ruse doli me idene me prodhue parfum qe mban eren e liderave botnore, dhe ata dolen me propozimin e...

Interneti reagon ndaj ‘haverave’ Putin, Trump, Salman! I perkesh!

Perdoruesit e mediave sociale kane reague menjihere me gerdi e humor ndaj afersise qe treguen presidenti rus Putin dhe princi saudit Mohammed bin Salman,...

Skandal: Avokati i Trump pranon se ka rrejt! Trump ka pase...

Michael Cohen, avokati i Presidentit Donald Trump, i cili njikohesisht ka qene edhe 'fixer' dhe njeri shume i afert i tij, asht shpall i...

Vjen konfirmimi prej Rusie, qe çka thuhet për takimin Thaçi-Putin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai Rusisë, Vladimir Putin, ishin takue gjatë ceremonisë së shejimit të 100-vjetorit të mbarimit të Luftës së Parë...