Tema: vrasja

Veseli viziton ekspozitën për 1.024 fëmitë e vramë gjatë luftës –...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njiherit lider i PDK's, Kadri Veseli, i shoqnuem nga bashkëshortja e tij Violeta, e ka vizitue sot ekspozitën e...

Vrasja e trefishtë në Prishtinë – Avokati i Popullit tregon si...

Gjatë të Mërkurës u lansue projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga ana e Zyrës...

Denohet me 18 vjet burg për vrasje dhe armëmbajtje pa leje

Gjykata Themelore në Gjakovë ka dënue me 18 vjet hekje lirie të akuzuemin E.B. për veprën penale vrasje dhe mbajtje në pronësi, kontroll ose...

Vrasje me hark si në Mesjetë: Krimi që po habit jo...

Në nji hotel idilik në Bavari të Gjermanisë u gjetën tre trupa njerëzish, të vramë me hark si në Mesjetë. Krimi ka befasue jo...

Vrasësi i Triumf Rizës: Qe pse e kam vra!

I dënuemi me 35 vjet burgim për vrasjen e Triumf Rizës, Arben Berisha, tash i ftuem në cilësinë e dëshmitarit në rigjykimin ku Enver...

Ky asht 23 vjeçari nga Prishtina që u vra në Siri...

Edhe nji tjetër kosovar asht vra në zonën e konfliktit në Siri. I vramë në Siri ka mbetë 23 vjeçari, Rron Emini i cili dikur...

Kërkohet anulimi i vendimit për vrasjen e ariut

Departamenti i Pylltarisë në Ministrinë e Bujqësisë, ka kërkue nga ministrja Zhivic, anulimin e vendimit për vrasjen e ariut të murrmë në Prizren. Ky asht...

Arma sekrete e Amerikës që vret terroristët, jo civilët

Qeveria amerikane ka zhvillue nji ‘armë sekrete’ të ndërtueme me gjashtë tehe të mprefta, e cila i shejstron terroristët, pa vra civilët. Ajo qëllon përmes...

Vjollca Ferizi rrëfen se si iu vra bashkëshorti nga serbët

Vjollca Ferizi, grueja nga Gjakova, asht personi i radhës që ka folë për krimet e kryeme nga serbët gjatë periudhës së luftës në Kosovë. Asaj...

Ky asht personi që u vra në Rahovec (emni+foto)

Prokuroria Themelore në Gjakovë njofton se sot në orët e para të mëngjesit në katundin Qifllak të Komunës së Rahovecit asht gjetë nji trup...