Tema: vrasja

Bytyqi: Qe kush asht përgjegjës për vrasjen e vllazënve të mi,...

Niëzet vjet ma parë, trupat e Ylli, Agron dhe Mehmet Bytyqi u gjetën në nji varrezë masive në Petrovo Sello të Serbisë. Edhe pse kanë...

Vllau i Oliver Ivanovic’it i reagon Vucic’it mbas deklaratave të djeshme

Aleksander Ivanvovic, vllau i politikanit tashëm të ndjerë, Oliver Ivanovic, ka thanë se presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, ka rrezikue hetimet me deklaratat e...

Përplasje me armë zjarri mes dy bandave në Shqipni, 1 i...

Nji përplasje me armë zjarri mes bandave ka shkaktue nji tragjedi të vërtetë në Kavajë të Shqipnisë. Raportohet se nji person ka humbë jetën...

Publikohen pamjet qysh u vra komandant “Shqiponja” në Kumanovë (video, kujdes...

Me 23 Korrik të vitit 2015 në Kumanovë gjatë garës për kryetar të BDI, ndodhi nji incident, ku si pasojë u plagos pretendenti kryesor...

Qe me sa vjet burg u denue i mituni që vrau...

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të mitunit Sh. R. në kohëzgjatje prej nandë (9) vjet burgim. Njoftimi i plotë: I miturit, me...

Dalin detaje të reja: Qe pse u vra vllau i Kim...

2 vjet mbas vrasjes së gjysë vllaut të liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un në aeroportin e Malajzisë kanë dalë në dritë...

Vdekja e 6 vjeçarit në Deçan, Prokuroria jep detaje

Nji fëmi i moshës gjashtë vjeçare ka ndrrue jetë mbramë në Spitalin e Pejës. Gjashtë vjeçari nuk ju mbijetoi plagëve të marra nga mjeti i...

Ngritet aktakuzë kundër policit që dyshohet për vrasjen e 33-vjeçarit në...

Me 17 Mars të këtij viti, në nji kazino në Reshtan të Suharekës, polici Shefki Spahiu, dyshohet se kishte vra, Jetmir Alijajn, punëtor të...

Rrëfim i tmerrshëm: Zmajevic vrau vllaznit Haziri dhe gruen me thikë...

Vlado Zmajevic, asht dënue me 14 vjet burgim nga Gjykata e Lartë e Podgoricës, ai kishte vra tre anëtarët e familjes me 30 Mars...

Vrasja e gazetarit Ali Uka dhe akuza për përfshimjen e Sali...

Ish-shefi i SHIK n'Shqipni, Fatos Klosi,  flet për dy vrasje të bujshme të ndodhuna në vitin 1997 dhe 1998, kohë kur ka qenë në...