Tema: vucic

Vucic befason: Kam me thirrë Trump’in, qe çka kam me i...

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka me kërkue mbështetjen e presidentit amerikan, Donald Trump, për nji zgjidhje kompromisi për çashtjen e Kosovës. Presidenti i Serbisë, Aleksandar...

Vucic: Nëse dështon samiti i Parisit…

Presidenti serb, Aleksandër Vucic, ka thanë se ‘në rast se nuk mbahet samiti i Parisit me 1 Korrik, situata për Serbinë ka me qenë...

Vucic: Jam i gatshëm për kompromis, por jo për këtë film!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vucic, ka thanë se asht i gatshëm për kompromis, për me gjetë nji zgjidhje për Kosovën, por ‘nuk asht i...

Vucic vjen me këtë deklaratë për korrigjimin e kufijve

"Kushdo që përballet me atë që po ndodh me të vërtetë në Kosovë, duhet me qenë realist nëse dëshiron me qenë serioz dhe i...

Vjen edhe nji kërkesë nga SHBA për taksën

Zyrtari i naltë i Departamentit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer, asht paraqitë në konferencë për media mbas takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic. “Kemi...

Vucic tregon kërkesën që ia paraqiti Palmer’it për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka dhënë detaje nga takimi i sotëm me zyrtarin e lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Matthew Palmer. “Kemi bisedue...

Dalin detaje nga biseda telefonike e Vucic’it me Merkel’in

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka folë sot në telefon me kancelaren gjermane, Angela Merkel, mbi marrëdhaniet bilaterale dhe situatën në rajon. Biseda ishte kryesisht e...

Thaçi e nxen në rrenë Vucic’in, qe për çka

Presidenti i Serbisë, për të satën herë asht tue rrejt se nuk egziston nji marrëveshje Kosovë-Serbi për Energji. Edhe sot në Forumin “GlobSec2019” në...

Thaçi e Vucic vazhdojnë diskutimet edhe mbas konferencës në Bratisllavë

Presidenti Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, mbasi kanë përfundue diskutimet në panelin e Forumit “GlobSec”, kanë vazhdue diskutimet edhe jashtë tij. Në...

A je me Putin’in a me BE’n? Pyetja që e nxuni...

Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, gazetarët e kanë pyetë se a asht Serbia me Rusinë apo me Bashkimin Europian. Ai u përgjigj kështu: “Na kemi orientimin...