Tema: VV

Ky ish deputet i VV’s i bashkohet PSD’s (foto)

Zyrat e Partisë Socialdemokrate sot janë hapë në qytetin e Pejës, ku u tha se ky qytet ndër vjet liston probleme të shumta, zgjidhjen...

Veseli “godet” VV’n dhe LDK’n, kështu i quen

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka thanë se Partia e Albin Kurtit asht ankarkiste, kurse për LDK’n ka thanë se asht parti e përçame dhe së...

Haskuka i VV’s ndër kryetarët ma të pasun (dokument)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, asht nji ndër kryetarët ma të pasun të komunave. Haskuka, i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka deklarue...

Ish deputetja i bashkohet VV’s

Labinotë Demi-Murtezi i asht bashkue Lëvizjes Vetëvendosje. Postimi i plotë: Labinotë Demi-Murtezi është letrare dhe albanologe, ka përfunduar Letërsinë dhe Gjuhën Shqipe në Fakultetin Filologjik në...

Mustafa i çon selam PDK: Ndoshta edhe me VV bajme koalicion...

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa vlerëson se  “Qeveria Haradinaj” e ka humbe moti legjitimitetin dhe po përballet me skandale të shumta,...

LDK dhe VV e bajnë gati tekstin e mocionit për rrximin...

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosja e kanë harmonizue tekstin e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë Haradinaj. Këtë e ka ba të ditun shefi i...

Shumica e deputetëve të VV’s nuk e votuen rritjen e rrogës...

Rezoluta e Partisë Socialdemokrate për rritjen e pagës minimale ka kalue në Kuvendin e Kosovës, mirëpo kjo Rezolutë nuk ka gjetë mbështetjen e deputetëve...

Lushtaku asamblistëve të VV’s: Mshelne gojën se jau msheli ndryshe. Kqyreni...

Lëvizja Vetëvendosje në Skenderaj ka reague lidhun me sjelljen e nënkryetarit të kësaj komune, Nuredin Lushtaku, i cili gjatë nji seance të Kuvendit Komunal,...

Pamvarësisht bashkëpunimit, LDK ja ban të qartë nji gja VV’s: Nëse...

Nga LDK tregojnë se, në rast të koalicioneve parazgjedhore nuk hek dorë nga pozita e e kryeministrit. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, kanë...

Veseli “godet” VV’n dhe LDK’n

LDK asht shëndrrue në “vagon” të Lëvizjes Vetëvendosje me bashkëpunimin e fundit opozitar që po e bajnë këto dy parti, me sjellje, me flirtime. Për...