Tema: Xherdan Shaqiri

Qe çka shkruen Shaqiri mbas titullit të Champions League

Xherdan Shaqiri asht shpall sonte kampion, me ekipin e tij Liverpoolin, në Champions League. Liverpooli shënoi fitore prej 2 me 0 ndaj Tottenhamit për me...

FIFA jep parashikimin: Shaqiri realizon goll në minutat e fundit dhe...

Futbollisti kosovar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, asht parashikue si futbollisti që ka me ia fitue Ligën e Kampionëve ekipit të tij. Kur jemi në prag...

Shaqiri si Ronaldo e Pogba, blen kerr “Rolls-Royce”, qe sa i...

Xherdan Shaqiri tash ka hy në mesin e yjeve botnore si zotnues i nji kerri superlluksoz, Rolls-Royce. Yje botnore si Cristiano Ronaldo, Paul Pogba, Antoine...

Shaqiri tregon se ku mendon me përfundue karrierën si futbollist

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, asht tue e shijue karrierën e tij në Premier League. Në nji intervistë për të përditshmen gjermane, “Sport1”, ai zbuloi...

Shokon futbollisti serb me deklaratën e tij: “Idhulli im asht Xherdan...

“Skënderbeu” ka ble së fundmi nji futbollist të lindun në Kosovë, Elmir Asani, i cili i ka të dy prindët serbë dhe nuk flet...

A ka nervozizëm te Liverpool? Shaqiri jep këtë deklaratë

Xherdan Shaqiri ka deklarue se nuk ka aspak nervozizëm te ekipi i Liverpoolit dhe se ata duen me fitue çdo ndeshje. ”Nuk ndjej naj nervozizëm...

Shaqiri merr lajmin e ditës, çdo futbollist tjetër shqiptar kishte me...

Ylli i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka hy në mesin e top dhetë futbollistëve të Premier League me ma së shumti trofe të fituem gjatë...

Pamjet që po tranojnë rrjetin, kqyreni ku e mshef Klopp’i Shaqirin...

Liverpool'i u eliminue nga Wolves në raundin e tretë të FA Cup, me rezultatin 2-1. Nji rast të mirë e kishte edhe Shaqiri, i...

Statistikat e Liverpool kur Shaqiri asht në fushë tregojnë arsyen pse...

Liverpooli asht lider i Premier League me gjashtë pikë ma shumë se Tottenhami dhe shtatë ma shumë se Manchester City dhe për këto suksese...