Tema: Xherdan Shaqiri

Statistikat e Liverpool kur Shaqiri asht në fushë tregojnë arsyen pse...

Liverpooli asht lider i Premier League me gjashtë pikë ma shumë se Tottenhami dhe shtatë ma shumë se Manchester City dhe për këto suksese...

Super Shaqiri nuk ndalet, kqyreni gollin që e dha sot (video)

Liverpool ka fitue 4-0 ndaj Newcastle United. Xherdan Shaqiri ka realizue për 3:0, tue u gjend mirë para portës mbas hutisë të shkaktueme te mbrojtja...

Shaqiri ia terron Manchester United’it (foto)

Kosovari Xherdan Shaqiri ka realizue dy gollat vendimtarë per Liverpool ne fitoren 3-1 kunder Manchester United. Kur rezultati ishte 1-1, trajneri i Liverpool, Klop, e...

Jau risjellim gollin e andrrave të Shaqirit kundër Manchester United (video)

Xherdan Shaqiri e kshte nis aventurën e tij për Liverpool në mënyrë të vërtetë sublime. Djali nga Kosova krijoi nji moment magjik kundër Manchester United,...

Nuk e ftoi në Beograd, por tash Klopp ka nji super...

Liverpool ka me kërkue patjetër fitoren mbas humbjes së pafalshme në Champions League kundër Crvena Zvezdës. Ekipi i trajnerit Jurgen Klopp në javën e 12...

Nuk luejti në Beograd, ky lajm për Shaqirin përnime ka me...

Xherdan Shaqiri po shqyrton mundësinë e largimit nga Liverpool. Mosgrumbullimi i fundit për ndeshjen në Beograd nuk i ka pëlqye lojtarit me origjinë kosovare, i...

E pabesueshme: Klopp merr këtë vendim për Shaqirin

Ekipi i Liverpool’it ka konfirmue se Xherdan Shaqiri nuk ka me qenë pjesë e ndeshjës kundër Crvena Zvezda’s, nesër në Beograd. Kjo për arsye se...

Mos i huqni top 10 gollat e Xherdan Shaqirit (video)

Xherdan Shaqiri njihet si realizues i gollave të bukur. Lojtari i Liverpool, nuk asht se jep shumë golla, por kur jep, i ban në mënyrën...