Tema: Xherdan Shaqiri

Kqyreni gollin e parë të Shaqirit në Premier League (video)

Liverpool ka mposhtë ekipin e Cardiff me rezultatin 4:1. Xherdan Shaqiri ka realizue goll në këtë ndeshje.

Shaqiri i kërkon Klopp’it: Due me shkue n’Beograd

Pritja ndaj tij në stadiumin e Beogradit ka me qenë pashmangshmënisht në nji atmosferë anmiqësore, por përkundër presionit, Xherdan Shaqiri po ban të pamundunën...

A e keni pa asistin e Shaqirit për Salah (video)

https://youtu.be/yVcSFCFdBrM

Shaqiri protagonist në fitoren e Liverpool, por sa i pafat ishte...

https://www.youtube.com/watch?v=6Mb_amhj9-8

Liverpool s’e merr Shaqirin me veti ne Beograd?

Xherdan Shaqiri ka mundesi se nuk ka me qene ne ekipin qe KF Liverpool e dergon ne Beograd per ndeshjen ne Grupin C me...

Shaqiri i kundërpërgjigjet serbëve: Nuk tutem prej askujt, kam me ardhë...

Xherdan Shaqiri me Liverpoolin me 6 Nandor do të udhëtojnë në Beograd për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Crvena Zvezdës. Tifozët serbë do t’i...

Deklarata e Klopp për transferimin e Shaqirit

Jurgen Klopp u shpreh shumë i lumtun që Liverpool kompletoi transferimin e Xherdan Shaqirit nga Stoke City. ”Ai ka shpejtësinë dhe aftësi të jashtëzakonshme. Mendoj...

Federata zvicrane ju kërkon falje kosovarëve

Federata zvicrane e futbollit, ka kërkue falje ditën e sotme, mbas deklarateve të Sekretarit të Përgjithshëm, Aleks Misher, rreth futbollistëve me origjinë kosovare që...

Arrihet marrëveshja: Shaqiri kalon te gjiganti anglez

Liverpool ka arritë akordin me Stoke Cityn për të sigurue shërbimet e sulmuesit anësor të Zvicrës, kosovarit Xherdan Shaqiri, i cili pritet me i...

Keni me u befasue me ekipin e ri të Xherdan Shaqirit!

Xherdan Shaqiri mundet me u vnue nën urdhnat e Jose Mourinhos sezonin e ardhshëm. Futbollisti me origjinë nga Kosova, që përfaqëson Zvicrën, pritet me marrë...