Tema: Xherdan Shaqiri

Xherdan Shaqiri gëzon Kosovën

Ylli i Zvicres, Xherdan Shaqiri, ka lanë të hapun mundësinë që nji ditë me luejtë për Kombëtaren e Kosovës. Pak ditë mbasi ai dhe Zvicra...

Shaqiri: Kalojmë na dhe Franca, Shqipnia ka me ra n’grupe

Mesfushori Xherdan Shaqiri ka thanë se Përfaqësuesja e Zvicres, ku edhe luen dhe ajo e Francës, janë favorite të Grupit A të Kampionatit Evropian...

Xherdan Shaqiri then heshtjen: Zemra ime asht me Zvicren

Xherdan Shaqiri e ka thye heshtjen mbas pranimit të Kosovës në FIFA. Futbollisti kosovar që luen për Zvicren asht pyet për vendimin e së ardhmes...

Alarmohen mediat zvicrane! Çka kane me ba Shaqiri, Xhaka e Behrami...

Mbas jehonës se Kosova asht pranue në UEFA, mediet zvicrane randësi ma të madhe i kanë dhanë asaj se çka kane me ba tashma...

Xherdan Shaqiri në Ligën e Kampionëve

Mesfushori i Stoke City, Xherdan Shaqiri beson se skuadra e tij frik do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve. Ish futbollisti i Bayern Munichut dhe...