Tema: yjet

Kqyreni formacionin e ri të Kosovës

Kosova pritet me ndërtue nji ekip të fortë, edhe pse yjet e Zvicrës kanë refuzue që me vesh fanellën e kombëtares kosovare. Xherdan Shaqiri, Granit...

Yjet nga Kosova që luejnë për shtetet tjera kanë nji kërkesë...

Yjet e futbollit nga Kosova që luejnë në shtetet e hueja po kërkojnë garanci nga FFK se munden me luejtë për Kosovën, nëse e...

Ky asht formacioni i Kosovës me ardhjen e yjeve

Formacioni i Kosovës pritet me ndryshue mbas ardhjes së disa yjeve. Kombëtarja e Kosovës asht përforcue me Milot Rashicën, Alban Mehën, Herolind Shalën dhe Sinan...

Emocionuese: Qe qysh i thërret yjet trajneri i Kosovës

Trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki, ka zgjedhë nji mënyrë unikale, për me i ftue futbollistët të zgjedhin Përfaqësuesen e vendit të tyne. Ai u ka dërgue...

Lajm i madh: Qe procedura për yjet që duen me ju...

Mbas kërkesave të FFK's (Federata e Futbollit e Kosovës) në FIFA për të qartësue situatën e lojtarëve shqiptarë që duen të luejnë për Kombëtaren...

Temperaturat rriten, yjet deshen

Sa ma shumë rriten temperaturat, aq ma shumë deshen femnat, gja që shkakton probleme të mëdha te mashkujt. Por, vapës së madhe nuk i kanë...

Qe yjet e futbollit që kanë me mungue në Euro 2016

Tashma tana kombëtaret i kanë grumbullue lojtarët kryesorë, të cilët pritet me luejtë në Euro 2016 që ka me u zhvillue në Francë. Sigurisht...