Tema: zaev

Vucic kritikon Zaev’in: Qe çka deshti me ba

Presidenti serb, Aleksandar Vucic, ka drejtue kritika ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, në margjinat e takimit të Berlinit të organizuem të...

Marijuana drejt legalizimit n’Ohër e n’Strugë (video)

Qeveria e Maqedonisë Verirore po e shqyrton mundësinë e legalizimti të marijuanës, tu e nis prej Ohri e Struge. Kryeministri Zoran Zaev pranon se legalizimi...

Politikani serb: Shtabi i destabilizimit të Serbisë gjendet në këtë kryeqytet

Kryetari i Këshillit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, në TV Happy ka folë për kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev,...

Njihuni me çikën e “nxehtë” të kryeministrit të Maqedonisë së Veriut...

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, po kalon momente të bukura në karrierën e tij politike. Por, kaq e bukur duket se asht...

Zaev: Besoj se kemi me pasë president shqiptar

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, thotë se mundet me kandidue nji shqiptar si kandidat koncensual për president me partitë shqiptare, trasnmeton Gazeta...

Haradinaj takohet me kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev (foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë qëndrimit në Munich asht takue me Kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev. Kryeministri ka vlerësue procesin e...

Zaev e Tsipras propozohen zyrtarisht për çmimin ‘Nobel për Paqe’

Fituesja e Çmimit Nobel, Uided Bushamaui, edhe zyrtarisht i ka propozue kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras, si kandidatë për...

Prape Mogherini: I fton liderat e Ballkanit dhe ju shtron darke

Shefja për Politikë të Jashtme e Unionit Europian, Federica Mogherini, i ka ftue ne darke pune liderat e Ballkanit. Në këtë takim marrin pjese edhe...

Ikja e e Gruevskit, Zaev: Nuk flas qysh hyni n’Shqipni, por...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zae, ka folë për arratisjen e ish-paraardhësit të tij, Nikolla Gruevski. Ai thotë se nëse ka pasë shkelje dhe najkush...

Zaev vjen me këtë deklaratë për ikjen e Gruevskit

Kryeministri Zoran Zaev, shprehet optimist se Nikolla Gruesvki herët a vonë do të kthehet në vend dhe do të vuaj dënimin e merituem. Simbas...