Tema: zelanda e re

Sulmet në Zelandën e Re, kryeministrja merr këtë vendim të madh

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, urdhnoi hetime të nivelit të naltë për sulmet në dy xhami të qytetit Kristçërç, që lanë të...
sami_repishti

Në këtë botën tonë të çoroditun…

Sami Repishti   Pa dyshim jetojmë në nji botë me të paprituna të përditëshme: shumica e tyne të padëshirueshme; mjaft prej tyne me karakter tragjik dhe...

Vrasësi i Zelandës së Re dhe Shteti Islamik janë premje e...

  Recep Tayyip Erdogan / The Washington Post     Pesëdhjetë njerëz të pafajshëm humbën jetën nga  sulmi terroriste i javës së kaluar në Christchurch, Zelanda...

Erdogan: Masakra në Zelandën e Re nuk ka lidhje me krishtenimin

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, thotë se masakra e së Premtes së kalueme në dy xhami të Zelandës së Re nuk duhet të lidhet...

200 persona e ndjekën direkt në Facebook sulmin në Zelanden e...

Janë qinda njerëz që e kanë ndjekë drejtpërdrejtë sulmin në Christchurch që ndodhi javën e kalueme në Zelanden e Re. Por, asnji nga këta nuk...
Erdogan

Erdogan me deklaratë të fortë për terroristin që kreu sulmin në...

"Terroristi që vrau 50 besimtarë myslimanë dhe plagosi rreth 50 të tjerë në xhamitë e Zelandës së Re javën e kalueme “ka me dhanë...

Reagon Trump: Duen me më fajësue për sulmin në Zelandë të...

Presidenti i Shteteve të Bashkueme të Amerikës, Donald Trump, ka reague ashpër ndaj akuzave për sulmin terrorist në Christchurch nga Brenton Tarrant i ekstremit...

Publikohet foto e re, momenti kur dy policë arrestojnë terroristin mbas...

Nji foto e re asht publikue nga momenti kur dy oficerët e policisë në Zelandë të Re arrestojnë terroristin Brenton Tarrant. 28-vjecari masakroi 49 myslimanë...

Imami i xhamisë: Mos me pasë qenë unë, kishte me pasë...

Kur terroristi i armatosun u drejtue drejt xhamisë, me vra cilindo që gjente përpara, Abdul Azizi nuk u mshef. Në vend të kësaj, ai...

Kryeministrja me shami në krye shkon me ngushëllue komunitetin mysliman mbas...

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, ka udhëtue drejt qytetit ku ndodhi sulmi terrorist dhe në të cilin mbetën të vramë 49 persona....