Tema: zgjidhja

Çka po kërkon tash Rusia për zgjidhjen e çashtjes se Kosovës?

Rusia edhe ma tej nuk ka ndryshue qëndrimin e saj në lidhje me Kosovën. Kështu ka deklarue sot në nji konferencë për media, zadhanësja e...

A keni kujtesë te dobët? Studiuesit tregojnë zgjidhjen e cila ju...

Edhe pse truni i njeriut peshon gati 1 kilogramë e gjysë dhe asht pak a shumë sa nji portokall i madh, ai ka rreth...

E thotë Brnabic: Për Kosovën, vetëm zgjidhje kompromisi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka thanë sot në Berlin se çashtja e Kosovës mundet me u zgjidh vetëm përmes kompromisit. Siç raporton 'Tanjug', për...

Petritsch për Kosovën: Duhet me gjetë zgjidhje, ose mbetet nji konflikt...

Rrjedhja e mundësisë aktuale për me zgjidhë çashtjen e Kosovës mundet me çue në krijimin e nji konflikti të ngrimë në Europë, thotë ish-përfaqësuesi...

Keni probleme me erën e keqe të kambëve? Qe zgjidhja

Era e keqe e kambëve asht nji gjendje e zakonshme që ndodh për arsye mjekësore. Nji ndër shkaqet e erës së keqe asht djersa, e...

Matematicienti zgjidh problemin 160-vjeçar që ka mundue disa breza!

Matematikani britanik, Michael Atiyah, ka njoftue se ka gjet zgjidhjen për nji prej problemeve që i ka ba kolegët e tij me dhimbje koke...

S’ka propozim Vucic: Lus Zotin qe zgjidhja m’u ba brenda 10-20...

Agjencia amerikane e lajmeve Associated Press në raportin për adresimin e kryetarit të Serbisë serbëve të Kosovës në Mitrovicë ka njoftue se “ai ka...

Simic: S’ka zgjidhje konkrete për Kosovën, janë veç spekulime

Ende nuk ka ndonji zgjidhje konkrete për Kosovën dhe çdo gja që po shfaqet në media për këto çashtje janë spekulative. Kështu shprehet Zv.kryeministri serb,...
Vucic Dacic

A e mbështet Dacic propozimin e Vucic’it për Kosovën?

Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Dacic thotë se e mbështet propozimin e Aleksandar Vucicit i cili, tue fol për zgjidhjen e çashtjes së...

E paranon Vucic: S’ka zgjidhje të lehtë për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic ka delarue sot se për Serbinë nuk ka me pasë zgjidhje të favorshme dhe kënaqshme me Kosovën. Megjithatë, simbas tij...