Tema: zvicer

Kjo asht kosovarja që jau mori zvicranëve mija franga tue u...

36 vjeçarja me prejardhje nga Kosova, Ilire Kozhani, asht arrestue dje nga Policia e Zvicrës mbas akuzave se tue u paraqitë si mjeke, jau...

Plas skandali tjetër në Zvicër, kosovarja ‘mjeke’ mashtroi familjet zvicrane –...

Nji mjeke e rreme nga kantoni i Schaffhausen ia ka marrë nga xhepi mbi 200.000 franga Georg G. Por, ai nuk asht viktima e...

Keni m’u befasue: Qysh e kishte nofkën Ramush Haradinaj në kohën...

Gazeta zvicrane “Tribune de Geneve”, në nji intervistë të realizueme në vitin 2015 me liderin e AAK's, Ramush Haradinajn, kishte kujtue faktin se kur...

Qe me sa vjet burgim mundet m’u denue reperja kosovare që...

Reperja nga Kosova, Loredana Zefi, po akuzohet për mashtrim dhe vjedhje të pareve nga nji çift zvicran. Ajo asht arrestue nga policia zvicrane, mbasi nji...

Detajet për mashtrimin e Loredanës dhe vllaut të saj ndaj çiftit...

Loredana akuzohet për mashtrim në vlerë të 700 mijë frangave, kurse vllau i saj Berati për 200 mijë sosh. Mediat zvicrane i kanë kushtue shumë...

Marsh protestues në Zvicër për nderë të 7-vjeçarit (foto)

Në Basel të Zvicrës po mbahet marsh protestues për nderë të 7- vjeçarit, i cili u therr me thikë nga nji grue e moshës...

Kështu dukej Kadri Veseli para 21 vjete kur ishte…(foto)

Nji fotografi e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veselit, asht tue qarkullue në internet. Kjo fotografi asht gjetë nga Nobel Press, ata thonë se...

Fotografia prekëse familjare që s’u paramendue kurrë: Prindët dhe vllau në...

Dy prindët dhe vllau i vogël kanë vizitue sot vendin ku 7 vjeçari u therr me thikë në Basel të Zvicrës. Mërgimi ishte nga komuna...

E tmerrshme: Dalin detaje të reja lidhun me vrasjen e 7...

Mbas vrasjes së 7 vjeçarit nga Kosova në Basel, policia ka publikue nji komunikatë tjetër, shkruen zvicranja 20 minuten. Hetimet e deritashme nga komisioni i...

Presidenti, i tronditun për vrasjen e 7 vjeçarit kosovar në Zvicër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehë ngushëllime për vdekjen e kosovarit shtatëvjeçar, i cili u vra nji ditë ma parë mbas nji sulmi...