Tema: zyrtare

Formacionet zyrtare: Azerbaijan – Kosovë (foto)

Për Kombëtaren e Kosovës sot fillon aventura në Ligën e Kombeve. ‘Dardanët’ që po nisin nji cikël të ri nën drejtimin e Bernard Challandes, kanë...

Tragjedia greke, zyrtarët zbulojnë shkaqet e zjarrit vdekjeprues

Në Greqi vazhdojnë hetimet në lidhje me zjarrin që dogji krejt zonën ku humbën jetën 85 njerëz dhe u plagosën qinda të tjerë. Fillimisht u...

Holanda e Australia thonë se Rusia rrxoi avionin me 298 udhëtarë...

Australia dhe Holanda kanë deklarue që e mbajnë përgjegjëse Rusinë për rrximin e aeroplanit MH17 të Malaysia Airlines më 2014. Avioni me 298 njerëz në...

Ky asht versioni zyrtar se si u helmue ish-shpijuni rus dhe...

Ish-agjenti rus Sergei dhe vajza e tij, Yulia Skripal u helmuen me nji agjent nervash vdekjeprues të lanë në derën e tyne të përparme. Daily...

Zyrtare: Qe kur vjen tash Kryeministri malazez në Kosovë

Qeveria e Malit të Zi ka njoftue se mbas anulimit të vizitës së sotme në Kosovë, Kryeministri malazez ka me ardhë javën e ardhshme...

Rrogat e Kallnorit, kush paguhet prej shtetit, do t’i marrin me...

Qeveria ka miratue propozim-vendimin për rritjen e pagave për të gjitha kategoritë  e të punësuemve që marrin rroga nga buxheti i Kosovës në nivelin...

Gjuha shqipe bahet zyrtare në Maqedoni

Me 69 vota pro dhe asnji kundër apo të përmbajtun, pa deputetët e VMRO-DPMNE's, Kuvendi vendosi me kalue Propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve. Debati...

Zyrtare: Haradinaj kërkon nga Prokuroria, Policia dhe AKI me i hetue...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkue hetimin e të gjitha vrasjeve politike gjatë dhe mbas luftës. Haradinaj ka publikue kërkesën ku kërkon nga Prokurori...

Publikohet fotoja e parë zyrtare e Leonor, Princeshës së Asturias (foto)

Oborri Mbretnor i Spanjës ka publikue portretin e parë zyrtar të mbretneshës së ardhshme të Spanjës: Leonor, Princeshë e Asturias, e cila festoi 12-vjetorin e...

Prej javës tjetër s’ka ma targa civile për kerre zyrtare

Mbi 250 kerre të Qeverisë së Kosovës, përveç targave zyrtare përdorin edhe targa civile. Kjo ju mundëson shumë zyrtarëve keqpërdorimin e kerreve zyrtare edhe mbas...