Tema: zyrtaret

Prokuroria posedon video-incizime dhe përgjime telefonike për skandalin e patentë shoferave...

Gjatë ditës së djeshme, Prokuroria Themelore ka kërkue paraburgim për të arrestuemit në rastin e patentë shoferave. Të arrestuemve për rastin e patentë shoferave, Prokuroria...

Këta janë 23 të arrestuemit për dallavere me patentë shofera (emnat)

Dje Policia e Kosovës ka arrestue 23 persona të dyshuem për dallavere me patentë shofera. Indeksonline ka sigurue emnat e të arrestuemve. 16 prej tyne,...

Kqyrni fotot gjatë arrestimit të shumë personave për dallavere me patentë...

Policia e Kosovës ka arrestue persona të shumtë të përfshimë në Departamentin për Patentë Shoferë që ndodhet në Prishtinë. Punëtorët e këtij departamenti janë të...

Çka thotë Pal Lekaj për arrestimet e zyrtarëve të dyshuem për...

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, asht deklarue rreth arrestimeve të zyrtarëve të MI's që Policia e Kosovës i bani pasditen e sotme. Në nji prononcim...

31 zyrtarët e shtetit që shkuen në Venedik me pare publike...

220 mijë euro janë shpenzue nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), për udhëtimin 3 ditor në Bienalen e Venezias, shkruen Insajderi. Plotë 31...

Në Kosovë ka zyrtar që ka tetë vende pune, 2 të...

Edhe pse Kosova vlerësohet vendi me shkallën ma të naltë të papunësisë në Europë, zyrtarë të naltë të institucioneve shtetnore, të cilët prijnë për...
Qeveria e Kosovës

Ligji për Pagat: Përfitimet mija euroshe të zyrtarëve të naltë edhe...

Presidenti, kryeministri, ministrat, deputetët, kryetarët e Gjykatave në vend, edhe pas përfundimit të mandatit do të vazhdojnë të marrin paga nga buxheti i shtetit. Kuvendi...

Ambasadori amerikan: Zyrtarët e korruptuem në burg (video)

Ligjet e mira dhe procesi ma transparent janë të randësishme, por nuk mjafton t'i keni sistemet në letër nëse ato nuk zbatohen me ndershmëni,...

O’Connell: Zyrtarët s’duhet me mendue për përfitime personale

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell ka deklarue se prokurimi publik në Kosovë përballet me sfida të ndryshme tue shtue këtu...

Djuric flet për vizitat e zyrtarëve kosovarë në Serbi

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, tha se zyrtarët kosovarë munden me vizitue Serbinë qendrore nëse thirren në marrëveshjet...