Tema: zyrtarja

Policia pritet me ndëshkue zyrtaren policore, nën dyshimin se ka nxjerr...

Policia e Kosovës pritet me transferue dhe degradue nji zyrtare policore nga Drenasi, e cila po dyshohet se ka nxjerrë informata për dhunimin e...

Zyrtarja e DASH: Shqipni-SHBA, partneritet i fortë ushtarak

Krye Zv.Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çashtjet Europiane dhe Euroaziatike, Elisabeth Millard nënvizoi partneritetin e fortë ushtarak ndërmjet Shteteve të Bashkueme dhe Shqipërisë. Ajo vizitoi...

Kjo asht zyrtarja e MASHT’it që u kap në Bruksel tue...

Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, e ka konfirmue edhe emnin e zyrtares së suspendueme nga puna në MASHT mbas kapjes së saj nga policia...

Zyrtarja koreane e fyen Pence, i jep këtë epitet!

Duket se mbas 'pranverës' mes SHBA've dhe Koresë së Veriut asht rikthy retorika e ashpër. Mbas lajmit se takkimi Trump-Kim Jong mundet me dështue, zyrtarët...
video

Veç nji zyrtare administrative për 1 mijë studentë në Fakultetin e...

Duhen ma s'paku edhe 100 punëtorë të tjerë administrativë në krejt UP’n   Studentët e Fakultetit te Filologjise të nivelit Master dhe Doktoraturë, hasin në vështirësi...
Ramush Haradinaj

Zyrtarja e Pentagonit në takim me Kryeministrin Haradinaj (video)

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj asht tue zhvillue nji takim me ndihmës-sekretaren e Departamentit të Mbrojtjes së SHBA've, Laura Cooper.   Cooper gjatë ditës së sotme...

Thaçi e pret zyrtaren amerikane, tregon se po kordinohen për FSK’n...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, asht takue me zavendësndihmës Sekretaren e Mbrojtjes së SHBA've, Laura Cooper. Thaçi tha se ata biseduen për bashkëpunimin mes Kosovës...

Zyrtarja e BE’s e ka nji porosi për Kryeministrin lidhun me...

Angelina Eichhorst, Zavendësdrejtoreshë Menaxhuese për Europë dhe Azinë Qendrore dhe Drejtoreshë për Europën Perëndimore, Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në Shërbimin e Jashtëm Europian ka...

Kryetari i Drenasit jep dorëheqje, paralajmëron ankesë në Supreme!

Kreu i komunës së Drenasit zyrtarisht e ka dhanë dorëheqjen nga pozita e kryetarit. Ai gjatë nji konferencë për media asht shpreh se asht denue...

Video: Zyrtarja ruse filmohet tue mbushë vetë kutinë e votimit

"Rusia e Bashkueme" e presidentit rus, Vladimir Putin, ka arritë të kryesojë në zgjedhjet parlamentare. Megjithatë, nuk kanë mungue raportimet për manipulime, që në disa raste...