Ushtria serbe përdori helme kimike ndaj ushtarëve të UÇK’s në Betejën...

Ditët ma kritike në Betejën e Koshares të vitit 1999, kishin qenë 10, 11 dhe 12 Maji. Gjatë këtyne ditëve, ushtria serbe me të gjitha...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

Shneta

Sport

Opinion

Sene Vene

Në Fokus

Përzgjedhja e Editorit

Jetë o Jetë

Rrokum.TV
JAVA N'RROKUM (20.04.2019) - I ftuem: Milaim Zeka, deputet
48:00
MOMENTUM - Tema: Arsimi në Kosovë - I ftuem Bujar Dugolli, Dekan
52:39
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Xhafer Uka, autor anegdotash
51:00
MOMENTUM - Përceptimi i qytetarëve për Politikën Ndërkombëtare - I ftuem: Butrint Berisha, PIPS
46:48
MOMENTUM - Kodi i ri Civil i Kosovës, - Alfons LENTZE, programi i BE's në mbështetje të Kodit Civil
37:28
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Ilir Murtezaj, Drejtori i ATK's
25:04
Java n'RROKUM - E ftueme: Valentina Bunjaku Rexhepi, deputete e LDK's
36:13
MOMENTUM - Tema: Situata Politike në vend - I ftuem: Arben Gecaj, opinionist
53:05
JAVA N'RROKUM - Tema:Taksa ndaj Serbisë - I ftuem: Zenun Pajaziti, deputet i PDK's
39:54
MOMENTUM - Tema: Dialigu Kosovë - Serbi - I ftuem: Rrahman Paçarizi, opinionist
33:00
Java n'Rrokum - Tema: Autizmi - E ftume: Rezarta Musliu
02:18
MOMENTUM - Rrëfimi i artistit Gani Jakupi
01:04:18
MOMENTUM - 11 Vjet Pamvarësi. I ftuem: Ismail Tasholli, studiues i Filozofisë
41:44
MOMENTUM - Marrëveshja Kosovë-Serbi, mbrenda vitit? - I ftuem: Adri Nurellari
01:14:16
MOMENTUM - Dialogu Prishtinë-Beograd. I ftuem: Shkodran Ramadani, hulumtues
51:38
MOMENTUM - A po shkojme drejt bashkimit me Shqipnine? - I ftuem: Migjen Kelmendi, publicist
40:47
ZHVILLIMET POLITIKE
07:52
JAVA N'RROKUM (29.12.2018)
39:48
MOMENTUM - VITI 2008 NË OPTIKËN E LVV - I ftuem: Avni Zogiani, LVV
50:09
DIREKT! - Katolikët dhe Harmonia fetare - I ftuem: Don Lush Gjergji
56:20
JAVA n'RROKUM (22.12.2018)
51:17
MOMENTUM - I ftuem: Dardan Islami, analist
44:08
Direkt! - Dialogu i pafund - Azem Deliu, shkrimtar
01:06:11
DIREKT! - Gazetaria dhe Politika në Kosovë - Vehbi Kajtazi, Insajderi
01:24:05
MOMENTUM - Aktualiteti ne vend - I ftuem: Bajram Gecaj, ish keshilltar i Isa Mustafes
27:36
DIREKT! - A JEMI NË RRUGËN E DUHUN? - I ftuem: Milazim Krasniqi, profesor UP
01:01:05
DIREKT! - Kah po shkon PSD?! E ftueme: Shqipe Pantina
57:14
JAVA N'RROKUM (08.12.2018)
38:40
MOMENTUM - VITI QË LAJMË MBAS - I ftuem: Ardian Kastrati, profesor i shkencave politike
45:10
Direkt! Me Dimal Basha - A KA SIGURI N'KOSOVË? - I ftuem: Baki Kelani
55:37
DIREKT! ME DIMAL BASHA - Te ftuem: Vullnet Krasniqi (gazetar) dhe Hekuran Murati (ekonomist)
01:00:54
DIREKT! Me Dimal Basha - Te ftuem: Arben Gecaj (PDK) dhe Avni Zogiani (VV)
01:01:24
DIREKT! me Dimal Basha - I ftuem: Frasher Demaj, akademik (27.11.2018)
01:01:12
Veliaj: Do të vazhdojmë me projektin inovativ “Tumo” te Piramida - Top Channel Albania
01:19
DIREKT! me Dimal Basha (18.10.2018) - Të ftuem: Arjeta Miftari dhe Azem Deliu
01:03:47
DIREKT! me Dimal Basha (16.10.2018) I ftuem: Naser Osmani, deputet
01:03:20
MOMENTUM - I ftuem: Valon Syla. A ka deshtue ideja e korigjimit te kufijve?
50:49
DIREKT! me Dimal Basha - Perfitimet e Kosoves nga Diaspora (11.10.2018)
01:05:22
DIREKT! me Dimal Basha - A po diskriminohet komuniteti LGBTI?
01:02:57
MOMENTUM - I ftuem: Adri Nurellari, politolog / Referendumi ne Maqedoni
42:05
DIREKT! me Dimal Basha - Diskriminimi ndaj komunitetit LGBTI (04.10.2018)
01:00:32
Intervistë me Shkelzen Maliqi, publicist (03.10.2018)
18:09
DIREKT! me Dimal Basha - I ftuem: Dardan Islami, opinionist (02.10.2018)
01:01:07