Kështu po i malltreton Serbia kosovarët që udhëtojnë përmes këtij shteti...

Serbia vazhdon m’i malltretue kosovarët që udhëtojnë drejt shteteve tjera përmes këtij territori. Përveç ndalesave të shumta dhe sulmeve ndaj autobusëve me kosovarë, autoritetet serbe...

Rrokum.TV Live

Lajmet Qendrore

Shneta

Sport

Opinion

Sene Vene

Në Fokus

Përzgjedhja e Editorit

Jetë o Jetë

Rrokum.TV
JAVA n'RROKUM - I ftuem: Imet Rrahmani, Deputet i LDK's
36:50
JAVA n'Rrokum - I ftuem: Albinot Maloku, Politolog
56:49
MOMENTUM - I ftuem: Haxhi Gashi . Tema: Kodi Civil i Kosovës
54:19
MOMENTUM (24.05.2019) Tema: Samiti i Berlinit - I ftuem Valon Syla - opinionist
49:30
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Mergim Lushtaku , deputet i PDK
49:52
MOMENTUM - I ftuem: Valon Murati, kryetar i Lëvizjes për Bashkim - Dialogu Kosovë-Serbi
45:39
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Shefqet Krasniqi, imam
55:52
MOMENTUM - Tema: Samiti i Berlinit - i ftuem Ardian Kastrati, Politolog
48:38
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Valmir Elezi, KQZ
24:47
MOMENTUM - Zgjedhjet Presidenciale në Maqedonin e Veriut - I ftuem: Arben Ratkoceri (Koha.mk)
43:46
JAVA N'RROKUM -I ftuem: Luan Hasanaj "Let’s Do It Kosova”
42:09
JAVA N'RROKUM (20.04.2019) - I ftuem: Milaim Zeka, deputet
48:00
MOMENTUM - Tema: Arsimi në Kosovë - I ftuem Bujar Dugolli, Dekan
52:39
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Xhafer Uka, autor anegdotash
51:00
MOMENTUM - Përceptimi i qytetarëve për Politikën Ndërkombëtare - I ftuem: Butrint Berisha, PIPS
46:48
MOMENTUM - Kodi i ri Civil i Kosovës, - Alfons LENTZE, programi i BE's në mbështetje të Kodit Civil
37:28
JAVA N'RROKUM - I ftuem: Ilir Murtezaj, Drejtori i ATK's
25:04
Java n'RROKUM - E ftueme: Valentina Bunjaku Rexhepi, deputete e LDK's
36:13
MOMENTUM - Tema: Situata Politike në vend - I ftuem: Arben Gecaj, opinionist
53:05
JAVA N'RROKUM - Tema:Taksa ndaj Serbisë - I ftuem: Zenun Pajaziti, deputet i PDK's
39:54
MOMENTUM - Tema: Dialigu Kosovë - Serbi - I ftuem: Rrahman Paçarizi, opinionist
33:00
Java n'Rrokum - Tema: Autizmi - E ftume: Rezarta Musliu
02:18
MOMENTUM - Rrëfimi i artistit Gani Jakupi
01:04:18
MOMENTUM - 11 Vjet Pamvarësi. I ftuem: Ismail Tasholli, studiues i Filozofisë
41:44
MOMENTUM - Marrëveshja Kosovë-Serbi, mbrenda vitit? - I ftuem: Adri Nurellari
01:14:16
MOMENTUM - Dialogu Prishtinë-Beograd. I ftuem: Shkodran Ramadani, hulumtues
51:38
MOMENTUM - A po shkojme drejt bashkimit me Shqipnine? - I ftuem: Migjen Kelmendi, publicist
40:47
ZHVILLIMET POLITIKE
07:52
JAVA N'RROKUM (29.12.2018)
39:48
MOMENTUM - VITI 2008 NË OPTIKËN E LVV - I ftuem: Avni Zogiani, LVV
50:09
DIREKT! - Katolikët dhe Harmonia fetare - I ftuem: Don Lush Gjergji
56:20
JAVA n'RROKUM (22.12.2018)
51:17
MOMENTUM - I ftuem: Dardan Islami, analist
44:08
Direkt! - Dialogu i pafund - Azem Deliu, shkrimtar
01:06:11
DIREKT! - Gazetaria dhe Politika në Kosovë - Vehbi Kajtazi, Insajderi
01:24:05
MOMENTUM - Aktualiteti ne vend - I ftuem: Bajram Gecaj, ish keshilltar i Isa Mustafes
27:36
DIREKT! - A JEMI NË RRUGËN E DUHUN? - I ftuem: Milazim Krasniqi, profesor UP
01:01:05
DIREKT! - Kah po shkon PSD?! E ftueme: Shqipe Pantina
57:14
JAVA N'RROKUM (08.12.2018)
38:40
MOMENTUM - VITI QË LAJMË MBAS - I ftuem: Ardian Kastrati, profesor i shkencave politike
45:10
Direkt! Me Dimal Basha - A KA SIGURI N'KOSOVË? - I ftuem: Baki Kelani
55:37
DIREKT! ME DIMAL BASHA - Te ftuem: Vullnet Krasniqi (gazetar) dhe Hekuran Murati (ekonomist)
01:00:54
DIREKT! Me Dimal Basha - Te ftuem: Arben Gecaj (PDK) dhe Avni Zogiani (VV)
01:01:24
DIREKT! me Dimal Basha - I ftuem: Frasher Demaj, akademik (27.11.2018)
01:01:12
Veliaj: Do të vazhdojmë me projektin inovativ “Tumo” te Piramida - Top Channel Albania
01:19