Etiketim: Ambasada Amerikane

E Fundit

Petrich paralajmëron nji konferencë për zgjidhjen e çashtjes së Kosovës

Wolfgang Petrich, ish-emisari i BE’ për Kosovën, paralajmëron nji konferencë për zgjidhjen e çashtjes së Kosovës. Petrich thotë se ka nji iniciativë të re politike...

Tahiri: PDK s’hyn në koalicione me partitë e mëdhaja, personat me aktakuza s’kanë me...

Abelard Tahiri u deklarue edhe për partitë e tjera dhe koalicionet e mundshme që munden me i krijue. Abelard Tahiri, anëtar i kryesisë së PDK's,...

Ishte i destinuem për familjet me nevoja – gjenden 800 kg mish të prishun...

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka asgjasue 800 kilogramë mish gjedhi të destinuem për familjet në nevojë të shoqatës ‘Jetimët e Ballkanit’, mbasi nuk...